2018-11-05 14:01:27• hírek • Agerpres

Női kézilabda BL: vereséget szenvedett a Bukarest, győzött a Ferencváros

Sima vereséget szenvedett hazai pályán a Bukarest és győzött a Ferencváros a női kézilabda Bajnokok Ligájának D csoportjában, a Győr hétfőn játszik a C csoportban.

A csoport negyedik játéknapján Bukarest - Vipers Kristiansand 26-31, Ferencváros - Bietigheim 33-30 - tájékoztat az Agerpres hírügynökség. A román bajnok, amely október 20-án kétpontos győzelmet aratott Norvégiában, pocsék játékkal, sima vereséget szenvedett hazai pályán a Kristiansand együttesétől. A CSM több mint két éve nem veszített ötpontos különbséggel a BL-ben.

A felek felváltva vezettek 6-6-ig, amikor a norvégok egy 0-5-ös sorozatot produkáltak, többé nem engedték ki a vezetést a kezükből, a csapatok 11-16-nál fordultak. A CSM feltámadni látszott a második félidő elején, de csak 19-23-ig tudott feljönni, a Vipers erős végjátékkal, izgalommentesen győzött 26-31-re. A házigazdákat Cristina Neagu és Jovanka Radičević próbálta versenyben tartani, 8-8 gólt lőttek, Andrea Lekić 4, Majda Mehmedović 3, Amanda Kurtović 2, Oana Manea 1gólig jutott.

A Vipers góljait Malin Aune 8, Emilie Hegh Arntzen 6, Linn Jorum Sulland 5, Henny Ella Reistad 4, Karoline Olsen 2, Silje Katrine Waade 2, Marta Tomac 1, Vilde Kaurin Jonassen 1, Jeanett Kristiansen 1, Hanna Maria Yttereng 1 lőtték.

A meccset Joanna Brehmer és Agnieszka Skowronek (mindkettő Lengyelország) vezették, az EHF megfigyelő Tatjana Medved (Szerbia) volt.

A csoport másik mérkőzésén az FTC-Rail Cargo Hungaria 33-30 arányban győzött az SG BBM Bietigheim ellen.

A Bukarest a következő körben, november 11-én a Ferencvároshoz látogat.

Ferencváros - Bietigheim 33-30

A csoportot a Ferencváros vezeti 6 ponttal, a 4 pontos Bukarest, és a 3-3 pontos Bietigheim és Kristiansand előtt. A középcsoportba az első három helyezett jut tovább. A D csoportot a BL idei kiadásának egyetlen 100 százalékos csapata, a Győri ETO vezeti 6 ponttal. A Győr hétfőn 20 órakor a Thüringer HC-t fogadja az Audi Arénában.